× بستن تبلیغات
مهر
12
1395

آیفون 7 امسال از لحاظ باتری در مقابله حریفان هیچ است

با اینکه ظرفیت باتری iPhone 7 نسبت به مدل سال قبل افزایش یافته است اما مقایسه انجام شده روی باتری این دستگاه نشان می‌دهد طول عمر باتری آن در میان پرچمداران اصلی بازار از همه بدتر است.

در چند سال اخیر آیفون‌های اپل از نظر عمر عمر باتری جهش قابل توجهی نداشته‌اند، با این حال این شرکت سعی کرده است با بهینه کردن سخت‌افزار و نرم‌افزار گوشی‌های خود طول عمر باتری آنها را افزایش دهند، هرچند که این افزایش کن باشد.

آیفون 7 یک باتری 1960 میلی‌آمپرساعتی در اختیار دارد که ظرفیت آن 245 میلی‌آمپرساعت از آیفون 6اس بیشتر شده است. اپل ادعا می‌کند باتری iPhone 7 تا 14 ساعت مکالمه روی شبکه 3G و 12 ساعت اینترنت گردی روی شبکه 3G دوام خواهد آورد.

یک بنیاد مستقل تست وسایل الکترونیکی به نام ?Which که مقر آن در انگلیس است آزمایشی روی باتری Galaxy S7 ،G5 ،iPhone 7 و HTC 10 انجام داده که نشان می‌دهد عملکرد باتری گوشی 4.7 اینچی جدید اپل از سه پرچمدار دیگر ضعیف‌تر است.

این آزمایش برای مدت زمان مکالمه و اینترنت گردی روی شبکه 3G انجام گرفته است که نتایج آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

همانطور که می‌بینید در هر دو این تست‌ها باتری آیفون 7 ضعیف‌ترین عملکرد را داشته است در حالی که HTC 10 در بین این 4 پرچمدار بهترین بوده.

البته دلیل شکست خوردن آیفون در این تست‌ها کاملا مشخص است. ظرفیت باتری iPhone 7 به مراتب کمتر از ظرفیت باتری سه پرچمدار دیگر اندرویدی است به همین دلیل آنها وضعیت بهتری در این آزمایش دارند.

اپل به خوبی می‌داند ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمندش در مقایسه با سایر رقبا چه اندازه کمتر است اما همچنان ترجیح می‌دهد گوشی سبک‌تر و باریک‌تری داشته باشد و ظرفیت باتری را فدای آن کند. با این حال ممکن است بسیاری از کاربران آیفون ترجیح دهند گوشی ضخیم‌تری داشته باشند اما باتری گوشی آنها بیشتر عمر کند. نظر شما به عنوان یک کاربر آیفون چیست؟

درباره نویسنده: دوستان خوب

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات