× بستن تبلیغات
مهر
8
1395

پلیستیشن 4 پرو همه را شکه کرد خبری باور نکردنی

همین چند روز پیش فهمیدیم که پلی استیشن 4 پرو از بلوری های 4K پشتیبانی نمی کند. نگران نباشید، شما تنها کسی نیستید که از شنیدن این خبر متعجب شده. حتی آلبرت پنلو، برنامه ریز برند اکس باکس هم چنین چیزی را پیشبینی نمی کرده.

مایکروسافت و سونی سخت درگیر نسل هشتم نبرد های کنسولی اند. هر دو سعی می کنند که بهترین امکانات را به جامعه گیمر ها ارائه دهند و آن ها را به سمت پلتفرم خود بکشانند. به همین دلیل هم هست که عدم پشتیبانی پلی استیشن 4 پرو از بلوری های 4K، همه را متحیر کرده. حتی این تصمیم سونی آلبرت پنلو، برنامه ریز اکس باکس را هم به تفکر واداشته.

طبق اخبار منتشر شده و بیانیه های سونی، بلوری پلیر کنسول پلی استیشن 4 پرو نمی تواند ویدیو ها و محتویاتی که رزولوشن 4K دارند را اجرا کند. در حالی که همین کنسول، قادر است بدون مشکل ویدیو های 4K را از یوتیوب و یا نتفلیکس استریم کند! در واقع در دید سونی، مدیوم های تصویری بیشتر به سمت استریم محتویات 4K تمایل پیدا کرده اند و در نتیجه برای کاهش هزینه ها و قیمت نهایی کنسول پرو، این شرکت تصمیم گرفته که پلیر 4K را از کنسول میان نسلی خود حذف کند.

اما در آن سمت میدان، مایکروسافت همچنان از بلوری های 4K پشتیبانی می کند. هم کنسول اکس باکس وان S و هم پروژه اسکورپیو، به پلیر 4K مجهز اند. در واقع مایکروسافت پیشبینی می کند که محتویات 4K ذخیره شده روی دیسک های فیزیکی هم مانند صفحه نمایش های 4K در آینده استاندارد شود و تصمیم ندارد پشتیبانی خود را از آن قطع کند.

به عقیده پنلو، تکنولوژی دارد به سمت رزولوشن 4K مهاجرت می کند. رزولوشن 4K در نظر مایکروسافت یک تکنولوژی زودگذر همانند تلویزیون های هوشمند و یا سه بعدی نیست، بلکه روزی سرانجام به رزولوشن غالب صفحات نمایش تبدیل خواهد شد. گیمر ها به سمت این رزولوشن کوچ خواهند کرد. محتویات تصویری با این رزولوشن تولید خواهند شد و بینندگان تلویزیون هم انتظار دارند که بتوانند فیلم ها و سریال های خود را در این رزولوشن مشاهده کنند.

پنلو فکر می کند که تغییر از رزولوشن 1080 به 4K، به اندازه تغییر از رزولوشن SD به HD روی مدیوم های تصویری تاثیر خواهد گذاشت. مخاطبین بازی ها، فیلم ها و سریال ها به رزولوشن 4K مهاجرت خواهند کرد و پلتفرم های مایکروسافت هم به شکل تمام و کمال از این رزولوشن پشتیبانی می کنند.

درباره نویسنده: دوستان خوب

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات